KIZGIN YAĞ SİSTEMLERİ

BUHAR & NEMLENDİRME

Buhar tesisatı ısıtma başlığı altında verilmiş olsada dezenfeksiyon için ideal bir çevrimdir.

  • Buhar ve Nemlendirme

    Senkron Teknik Buhar ve Nemlendirme

  • Buhar ve Nemlendirme

    Senkron Teknik Buhar ve Nemlendirme

  • Buhar ve Nemlendirme

    Senkron Teknik Buhar ve Nemlendirme

BUHAR VE NEMLENDİRME

Bununla birlikte buhar nemlendirmedede kullanılabilir.Buharsız bir çamaşırhane, tekstil ve gıda sektörü düşünmek mümkün değildir. Isıtma konusundada en büyük avantajı düşük basınçta yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabilmesi (0,5 bar basınçta yaklaşık 110 °C buhar elde edilir.) ve sıcaklık kontrolünün basınçla regülasyonunun kolay olmasıdır.

Buhar sisteminden eşanjörler kullanılarak farklı zonlardada faydalanmak mümkündür. Ancak buhar sistemleri diğer sistemlere göre karmaşık sayılır.Kullanılacak suyun önceden ısıtılması, yumuşatma işleminden geçmesi ve kazan boşaldıkça takviye edilmesi hususları itinalı bir çalışma gerektirir. Bir diğer zorlukta kondens ( yoğuşma ) hattının yapılmasıdır.Kondens suyu mümkün olduğunca sisteme geri döndürülmelidir.

Buhar tesisatı ehil ustalar ve mühendisler tarafından yapılması gereken tecrübe gerektiren bir iştir. Buhar tesisatında 1 bar basınca kadar olan sistemler alçak basınçlı 1 bar'dan yüksek basınçlı sistemlerde yüksek basınçlı olarak anılır. Genellikle 10 bar ve 180 °C sıcaklığa kadar ısıtmada kullanılır. Tüketimi az ve düzenli sistemler için buhar jeneratörü kullanılabilir.

Top