SENKRON TEKNİK HAKKINDA

SENKRON TEKNİK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Isıtma soğutma havalandırma (HVAC) sektöründe konfor ve endüstriyel alanlarda;

Proje, imalat ve montaj gibi konularda kurulan 1979 senesinde İstanbul'da BİLTES adı ile kurulan firmamız konfor alanında ısıtma, taze hava ve şartlandırılmış hava, otomasyon, sıhhi tesisat sistemleri dizayn ve uygulamaları yapmaktadır.

Endüstriyel alanda ise buhar, kızgın yağ, kızgın su, proses soğutması ve otomasyonu, yangın söndürme sistemleri, basınçlı hava tesisatları, kirli hava filtrasyonu ve egzost sistemleri , Hassas kontrol (ısı+nem), nemlendirme ve arıtma gibi sanayinin ihtiyaç duyduğu mekanik tesisatı konusunda taahhüt , danışmanlık ve müşavirlik hizmetleri vermektedir. 1997 yılında genişleme ihtiyacı dolayısı ile yeniden yapılanma çalışmalarımız sonrasında SENKRON ismi altında çalışmalarına devam etmiştir.

Senkron Teknik; yurt içi ve yurtdışında üstlendiği birçok taahhüt işlerini başarıyla tamamlamıştır.

MİSYON & VİZYON

Yurtiçi ve Yurtdışında yüksek kalitede uygulama ve konusunda lider firma olmak.

Müşteri beklentilerine odaklanmış kalite anlayışı ile fark yaratarak güvenilir hizmet, Etkin kaynak kullanımı ile sürekli iyileştirme faaliyetleri ile rekabet gücümüzü artırmak, Topluma ve çevreye karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

ISITMA: Yerden ısıtma, Sıcak su, Kızgın ve Buhar ile birlikte nemlendirme proje ve uygulama hizmetleri vermekteyiz. Profesyonel ekiplerimizce hazırlanan uygulama projelirimizle tesisinize uygun çözümlerimiz muhakkak vardır.
SOĞUTMA: Proses soğutma, Su, Hava, Gaz ve Evoratif soğutla sistemleri ile uygulama alanının ihtiyacına göre oluşturulacak projeye göre çözümler sunmaktayız.

HASSAS KONTROL: Ortamın sıcaklık olarak + / - 1°C ve nem olarak + / - 3 Rh hassasiyetle ayarlanabilmesi için kurulan sistemlerdir. Sıklıkla sistem odaları ( server odası - IT Room ) gıda, tekstil, kimya gibi sektörlerde ve çeşitli proseslerde ihtiyaç duyulan sistemlerdir.Hassas test cihazları, tıbbi tanı ve tedavi cihaz odalarındada bu kontrolü sağlamak gerekebilir. Sistem nem alma ve nemlendirme yapma özelliklerinin yanı sıra ısıtmadan soğutmaya dış hava şartlarına bağlı kalmaksızın geçiş yapabilmektedir ( - 8 C ve altındaki soğuk havalardada soğutma yapabilme ) . Sistem ortamın dönüş havasını esas alarak hacmin gereksinimini tespit edip o yönde çalışır.
TEMİZ ODA: Hastane, ilaç üretimi ve gıda sektörlerinde ihtiyaç duyulan mekanların iç hava kalitesi ve dış ortamdan tecrit edilmesi esastır. Temiz ve steril olması istenen mahaller filtre edilmiş hava ile beslenmeli ve ortam pozitif basınçta tutularak dış hacimlerden kontrolsüz hava girişi önlenmelidir. Giriş kapısı asgari iki kapı olmalı ve biri açıkken diğeri kapalı olacak şekilde dizayn edilmelidir.

SIHHİ TESİSAT:
1. TEMİZ SU
Kullanma Suyu : • Kullanma suyu dağıtımı • Kullanma suyu depolanması • Kullanma suyu basınçlandırılması
Sıcak Su : • Sıcak kullanım suyunun elde edilmesi • Sıcak kullanım suyunun dağıtılması • Sıcak su ısıtıcılarının seçimi
2. PİS SU
Pis Su Drenaj Elemanları: • Yer süzgeçleri • Temizleme kapakları • Pis su pompaları • Pis su borularının seçimi ve çaplandırılması


HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ
1 - Toz ve Partikül Emme
Çeşitli çap ve yoğunlukta parçacıkların tutulması için lokal toz tutuculardan faydalanılır. Bunlar parçacıkları siklon dediğimiz depolarda biriktirirler. Hava filtre edilip tekrar aynı ortama verilir.
2 - Egzoz
Gaz ve duman gibi egzoz sistemlerinde genellikle davlumbaz yardımıyla toplanan hava direkt dış ortama verilir yerine taze hava alınır. Havanın ısısından yararlanmak için ısı geri kazanım cihazı kullanılabilir.
3 - Taze Hava
Dışarıdan alınan hava solunan kötü kokulu rutubetli yada karbonmonoksit miktarı fazla olan kötü iç havanın yerine sirküle edilmesi gereklidir.ASRAE ve birçok standart da belirtildiği gibi asgari kişi başına 30 m³/h taze hava gerekmektedir.

Top